FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Awatar użytkownika
By Malinka
Witam,
poradźcie coś. Mam jakieś fatalne listwy przypodłogowe - po półtora roku od montażu zaczynają odchodzić od ścian, co chwilę któraś wyczepia się.. Ogólnie nie mam już na to siły...
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By diablica
oj znam ten ból, dołączam się do pytania, mój przypadek - listwa Arbiton HSL, położona całkiem niedawno, narożniki zewnętrzne spadają przy każdym odkurzaniu, jak rozwiązać problem bez wymieniania listwy?
Awatar użytkownika
By Zorton
dylatacja to podstawa przy wszystkich podłogach pływających, a jej brak to podstawowa przyczyna wszystkich problemów z podłogami pływającymi... niestety nie wszyscy to rozumieją!
By JoannaPk
Zorton pisze:dylatacja to podstawa przy wszystkich podłogach pływających, a jej brak to podstawowa przyczyna wszystkich problemów z podłogami pływającymi... niestety nie wszyscy to rozumieją!

Ok, wszystko jasne że listwy zostały źle zamontowane, ale czy idzie temu jakoś przeciwdziałać? U mnie w domu również listwy odchodzą od ścian, tak jak by kołki od mocować się poluźniały. Niestety, również maskowania na łączeniach i narożnikach się nie trzymają. Tymczasowo zostały przyklejone - tak, wiem, prowizoryczne rozwiązanie...

Czy zostaje tylko wymiana listew?
By Kawka34
Niestety chyba tak - jeśli listwy są źle założone, to nie ma zmiłuj, każde jedno trącenie odkurzaczem i będą odchodzić. Chyba pozostaje Ci je zdjąć i wymienić, albo założyć od nowa.
By jacradd85
KasiaW1984 pisze:Żeby listwy pozostawały na miejscu, najlepiej je przykręcić do ściany. Wtedy ma się spokój na wiele lat

Tak jest, tylko kołki rozporowe i przykręcamy. Trzeba pamiętać, żeby kupować listwy nieco bardziej elastyczne, tak by podczas przykręcania nic nie pękło.

Obrazek
By Kasp
Kołki lub specjalne kleje - dzięki tym dwóm wariantom gwarantujesz sobie lepsze "trzymanie" listwy na długi czas, sprawdzone :)
Rolety w Lublinie

Polecam tę firme: https://lublinrolety.pl[…]

Aranżacja mieszkania w stylu Boho?

A czym taki styl się wyróżnia? Kojarzy mi się ja[…]

Po tych wszystkich opiniach to chyba sama się na Q[…]

A jakiej firmy byście polecali listwy dekoracyjne?[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>