FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Centhenia pisze:A ja wolę jak są w innym kolorze niż ściana i podłogi
Na pewno trwała, wyższa - żeby było łatwiej sprzątać

A wysokość wpływa na łatwość sprzątania? Moim zdaniem jak listwa jest przesadnie wysoka to raczej proces czyszczenia jest żmudny.
jacradd85 pisze:Po pierwsze warto kupić listwę dobrej jakości. Po drugie zdecydowanie stawiałbym na wyższą listwę. Kolor to już kwestia indywidualna, ważne żeby Tobie się podobało. No i sprawa materiału, czy drewniane listwy czy pcv, a może aluminiowe? Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Do jakiego pomieszczenia te listwy?

Z perspektywy czasu muszę się zgodzić, że kwestia jakości jest naprawdę tematem kluczowym.
Ukraina. Deski, elementy, tarcica 50mm nieobrzynana iglasta, lisciasta od 150 zl/m3 w roznych klasach jakosci odpowiednio zapakowana i gotowa do transportowania. Stolarstwo, obrobka plyt meblowych, produkcja mebli. Proponujemy szeroka oferte wyrobow skrzyniowych wykonywanych z wysokiej jakosci plyt wiorowych, laminowanych z wykorzystaniem frontow MDF, okleiny naturalnej. Meble funkcjonalne z litego drewna charakteryzujace sie trwaloscia i latwoscia uzytkowania, konserwacji oraz wysokim poziomem estetycznym. Szeroki asortyment produkcji mozna nabyc w sieci salonow meblowych, hurtowni patronackich. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina
Załączniki
kuchnia.jpg
Kasp pisze:No dobra, a jak są w innym kolorze - to jakimi kwestiami się kierujesz przy wyborze? Podpowiedz proszę.

Ja myślę, że bez względu na to jakie warianty kolorystyczne to trzebaa przede wszystkim na trwałość zwracać uwagę
KasiaW1984 pisze:Listwy muszą być przede wszystkim dopasowane do podłogi – czyli najlepiej w tym samym wykończeniu i wzorze. Najbezpieczniej jest pomalowanie listwy na taki kolor, jak ściana. Dobrze tez wygląda powiązanie listw ze stolarka wewnętrzną
Obrazek
Listwy znacząco odcinające się od podłóg i ścian to ryzykowne rozwiązanie, ale nadają one ton pomieszczeniu
Obrazek

Te zakręcające listwy to bardzo karkołomna opcja, naprawdę trzeba się tu mocno nakombinować i z trwałością chyba słabiej

Przeglądałem sobie ostatnio sklepy, które oferują […]

Podłoga na balkonie

Drewno prezentuje się ciekawie jednak nie wiem czy[…]

Uwielbiam płytki, a takie inspirowane drewnem wygl[…]

Budowa domu a dach

Jeśli chodzi o dach to zdecydowanie najlepszym roz[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>