FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Ewelia pisze:Zawsze myślałam, ze to poliuretanowe są delikatne, ale teraz czytałam, ze taki poliuretan można zaszpachlować i pomalować i znowu wygląda jak nowy.

Dla mnie to też było dużym zaskoczeniem, ponieważ zawsze uważała poliuretan za tworzywo gorszego sortu
By Ewelia
Bo to w sumie jest tworzywo gorszego sortu ;) Ale ma swoje zalety. Zresztą poliuretan dobrze udaje inne, szlachetniejsze wykończenia więc nie można mu odmówić zalet.
By Ewelia
pleksix pisze:
Jane Doe pisze:No tak. Co drewno to drewno, a cała reszta to tylko substytuty.

nie ma sie czemu dziwić, drewno jako naturalny materiał góruje nad każdym sztucznym tworzywem, zawsze

Estetycznie na pewno, ale pod względem praktyczności to.. różnie ;)
w sumie jak się zastanowić to ten mdf wydaje się takim najbardziej naturalnym wyborem na listwy, jeśli chcemy mieć białe. Bo poliuretan jest miękki i nietrwały, plastik brzydki a malowane drewno też może odprysnąć a w dodatku jest drogie
Malgoska87 pisze:Zastanawiam się nad kupnem białych listew, ale słyszałam że się obijają na rogach i nieładnie to wygląda potem. Czy ktoś się z tym spotkał? Zastanawia mnie również czy ciężko jest je samemu zamontować i gdzie mogę znaleźć taką piłę do cięcia pod kątem? Pozdrawiam

Wszystkie się mogą poobijać, chociaż wiadomo - na jasnych czy białych będzie to zawsze najmniej korzystnie wyglądać bo się najmocniej rzuca w oczy.
Malgoska87 pisze:Zastanawiam się nad kupnem białych listew, ale słyszałam że się obijają na rogach i nieładnie to wygląda potem. Czy ktoś się z tym spotkał? Zastanawia mnie również czy ciężko jest je samemu zamontować i gdzie mogę znaleźć taką piłę do cięcia pod kątem? Pozdrawiam

Zależy, bo jak tkie listywy przypodłogowe MDF przywalisz odkurzaczem, albo poleci w nie generalnie coś ciężkiego, no to kraksa jest nieodwracalna

Lepiej nie robić tego samodzielnie, jak się nie m[…]

Panele podłogowe quick step

Polecam, przykład bardzo ciekawej aranżacji z pod[…]

Podłoga winylowa

A ma ktoś przykłady jakichś ciekawych kolorystyczn[…]

Dekoracje do kuchni

Ludki kochane, z dekoracjami do kuchni opcji mamy […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>