FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Ciekawe inspiracje, zdjęcia wnętrz, nowe produkty, ciekawostki związane z wystrojem wnętrz, innowacyjne rozwiązania w podłogach i nie tylko.
By Ewelia
projekt sam musisz wybrać wedle swojego gustu i potrzeb. Ale takie gotowe projekty niemal zawsze mają jakiś "feler" a jak zaczynasz dopasowywać pod siebie to wychodzą koszty jak przy projekcie na zamówienie od architekta...
By kleppa
No nie zawsze koszty są takie jak u architekta, tak naprawdę to polecam Ci sprawdzić dostępne bazy projektów gotowych, kiedyś chyba Murator coś takiego miał, wiem ze tam naprawdę spoko wybór i duża różnorodność była.
By leoniadka
DonKichot pisze:Buduje ktoś dom wg projektu Rumba? http://www.mgprojekt.com.pl/rumba Chciałbym wybrać jakiś jeden konretny projekt przy budowie domu i zastawiam się który będzie odpowiedni

Powiem tak, gotowe projekty domów są dobre chyba tylko i wyłącznie dla osób, które nie przejawiają żadnych oznak kreatywnośći i i nie mają w ogóle w główie tego, żeby dom miał coś takiego, z duszą, swojego
By leoniadka
Ewelia pisze:projekt sam musisz wybrać wedle swojego gustu i potrzeb. Ale takie gotowe projekty niemal zawsze mają jakiś "feler" a jak zaczynasz dopasowywać pod siebie to wychodzą koszty jak przy projekcie na zamówienie od architekta...

Z felerami w sumie się zgodzę, że jest sporo takich projektów gdzie mamy niejako fabrycznie pewnego rodzaju niedociągnięcia, które trzeba polikwidować.
By leoniadka
kleppa pisze:No nie zawsze koszty są takie jak u architekta, tak naprawdę to polecam Ci sprawdzić dostępne bazy projektów gotowych, kiedyś chyba Murator coś takiego miał, wiem ze tam naprawdę spoko wybór i duża różnorodność była.

Murator, cztery kąty i jeszcze inne jakieś opcje. Jest tego cała masa, poza tym możesz na luzie szukać na zagranicznych stronach też
By Ewelia
leoniadka pisze:
Ewelia pisze:projekt sam musisz wybrać wedle swojego gustu i potrzeb. Ale takie gotowe projekty niemal zawsze mają jakiś "feler" a jak zaczynasz dopasowywać pod siebie to wychodzą koszty jak przy projekcie na zamówienie od architekta...

Z felerami w sumie się zgodzę, że jest sporo takich projektów gdzie mamy niejako fabrycznie pewnego rodzaju niedociągnięcia, które trzeba polikwidować.

No dokładnie. Albo spiżarnia na drugim końcu domu niż kuchnia, nieustawne pokoje jakieś dziwne kształty.,. a każda zmiana projektu kosztuje słono...
By KasKa
leoniadka pisze:
DonKichot pisze:Buduje ktoś dom wg projektu Rumba? http://www.mgprojekt.com.pl/rumba Chciałbym wybrać jakiś jeden konretny projekt przy budowie domu i zastawiam się który będzie odpowiedni

Powiem tak, gotowe projekty domów są dobre chyba tylko i wyłącznie dla osób, które nie przejawiają żadnych oznak kreatywnośći i i nie mają w ogóle w główie tego, żeby dom miał coś takiego, z duszą, swojego

Nie tylko, niektórzy po prostu nie mają za grosz takiego zmysłu, ja to rozumiem. Ja tak mam.
By bracki

Dlatego moim zdaniem, najlepiej jest poszukać wsparcia architekta, bo te felery będzie na bieżąco minimalizować. Koszt owszem, wyższy, ale za to sprawniejsza praca.
By Mikolaj
leoniadka pisze:Powiem tak, gotowe projekty domów są dobre chyba tylko i wyłącznie dla osób, które nie przejawiają żadnych oznak kreatywnośći i i nie mają w ogóle w główie tego, żeby dom miał coś takiego, z duszą, swojego

Nie zgodzę się, wiele gotowych projektów jest bardzo dobra, pod względem funkcjonalności i estetyki, a dopiero indywidualne projekty potrafią zaskakiwać nietrafionymi rozwiązaniami, jak klient chce pokazać, jaką to ma kreatywność:). Spójrz sobie np. na projekty firmy http://www.wascovilla.pl/, oni budują domy w technologii szkieletowej i mają naprawdę bardzo fajne projekty gotowe.
By pleksix
kleppa pisze:No nie zawsze koszty są takie jak u architekta, tak naprawdę to polecam Ci sprawdzić dostępne bazy projektów gotowych, kiedyś chyba Murator coś takiego miał, wiem ze tam naprawdę spoko wybór i duża różnorodność była.

Takich baz jest całe mnóstwo, nie tylko sam murator, choć fakt, ten trop jest dobry.
Organizacja wesela

A znasz Osadę Augustów? :) jeśli szukasz na prawdę[…]

Mi to się wydaje, że listwa maskująca karnisz może[…]

A waszym zdaniem warto właściwie decydować się na […]

Według mnie Egger jest ok :) A coś więcej można […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>