FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Ciekawe inspiracje, zdjęcia wnętrz, nowe produkty, ciekawostki związane z wystrojem wnętrz, innowacyjne rozwiązania w podłogach i nie tylko.
By Niewinna
#737
Zmieniam meble w kuchni i przy okazji stanęłam przed trudnym wyborem. Z jakiego materiału wybrać blat? Zależy mi przede wszystkim na odporności na wilgoć. Zarysowania nie będą aż takim problemem ponieważ na blacie będzie postawione dużo różności. Cena - do 800zł/m2.
By maciek.janos
#740
Tutaj znajdziesz sporo informacji: http://muratordom.pl/kuchnia/meble-i-bl ... 11172.html. Na Twoim miejscu przy takim budżecie wybrałbym granitowy blat - jest najtrwalszy.
Awatar użytkownika
By Adusia
#746
Aktualnie chyba najciekawszym materialem jest Hanex. Łączy właściwości minerałów i żywic akrylowych, także trochę natury, trochę syntezy chemicznej. W połączeniu wyszedł bardzo odporny materiał zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i ciepło czy wilgoć. Jest wprost idealny do kuchni, tym bardziej, że łatwo się go formuje czy przycina
By morawska
#1001
Zamawiając meble na wymiar, zazwyczaj taka firma ma próbki z dostępnymi przez nich blatami. Meble kuchenne Gdańsk na pewno takie posiadają. Zresztą dokonując wyceny danej zabudowy, klienci zazwyczaj wiedzą jak ma wyglądać ich przyszła kuchnia. Rzadko kto zdaje się na projektanta czy stolarza.
Awatar użytkownika
By zalotka
#1017
Blaty kuchenne laminowane mogą być wykonane z płyty laminowanej lub z MDF-u. Są bardzo popularnym produktem, często spotykanym w pomieszczeniach kuchennych. Do ich kupna zachęca stosunkowo niska cena oraz właściwości użytkowe. Są odporne na ścieranie, środki czystości i plamy powstałe podczas przyrządzania posiłków. Niestety można je szybko porysować. Uważać, trzeba również na gorącą parę wodną. Blat kuchenny narażony na jej działanie może wyblaknąć i stracić połysk. Jest prosty w obróbce. Łatwo go przyciąć do właściwego wymiaru. Ale należy pamiętać, że w miejscu przecięcia traci ochronny laminat i staje się podatny na wilgoć, co grozi pęcznieniem i odstawaniem powłoki.
Awatar użytkownika
By Adusia
#1032
Blat w kuchni to nie tylko zwieńczenie całej aranżacji, ale też jedno z najbardziej strategicznych miejsc. To on bowiem przyjmuje na siebie cały ciężar przygotowywani codziennych posiłków oraz innych wykonywanych tu prac kuchennych. Musi więc być niezwykle wytrzymały, odporny na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechanicznych. Nie możemy o tym zapominać wybierając odpowiedni model do własnej kuchni.
By Max
#1342
Ale taki blat trzeba koniecznie zaimpregnować moim zdaniem. Większość wykonana jest z miękkiego drewna. Jeden nieuważny ruch nożem i dziura w nowym blacie. Poza tym taki blat jest podatny na ścieranie. Ja używałem specjalnego oleju do blatów http://www.v33.pl/oleje-do-powierzchni- ... ZD03MzU%3D i efekt był naprawdę zadowalający, a blat wygląda jak nowy.
By JoannaPk
#1350
Drewniany blat jak i każda inna powierzchnia robocza w domu narażony jest plamy, przetarcia, uszkodzenia czy też rysy. Nie wiem czy zdecydowałabym się na drewno w tym przypadku. Powierzchnia laminowana lub kamienna wydaje się być bardziej trwała. Czy jest ktoś w stanie potwierdzić?

Mi się marzy taki blat:

Obrazek
By Mania
#1383
A na takim blacie nie odbijają się wszystkie dotknięcia? Wygląda bardzo delikatnie, bałabym się używać na nim noża :D
By JoannaPk
#1400
Mania pisze:A na takim blacie nie odbijają się wszystkie dotknięcia? Wygląda bardzo delikatnie, bałabym się używać na nim noża :D


Wbrew pozorom taki blat bardzo ciężko zarysać, a wszelkie plamy czy odciski palców schodzą bez problemów. Wystarczy ściereczka z mikrofibry :)
Niestety, za dobry blat, który wytrzyma kilka lat w nienagannym stanie trzeba solidnie zapłacić. Myślę jednak że się opłaca, tym bardziej że prezentuje świetnie :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

- 海外留学服务中心Q微信:501058216办理澳洲毕业证,办理美国毕业证,办理加拿大毕业证,办理[…]

- 海外留学服务中心Q微信:501058216办理澳洲毕业证,办理美国毕业证,办理加拿大毕业证,办理[…]

- 海外留学服务中心Q微信:501058216办理澳洲毕业证,办理美国毕业证,办理加拿大毕业证,办理[…]

- 海外留学服务中心Q微信:501058216办理澳洲毕业证,办理美国毕业证,办理加拿大毕业证,办理[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>