FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz pomysł na ogrzewaną podłogę, ale nie wiesz czy się "da"? Na tym forum możesz porozmawiać na ten temat, zadawać pytana i dzielić się Twoimi spostrzeżeniami.
By KasiaW1984
Witam! Jesteśmy w trakcie budowanie domu i już praktycznie zdecydowaliśmy, że robimy ogrzewanie podłogowe. Nie możemy się jednak zdecydować czy ma być elektryczne czy wodne. Stad moja prośba o wasze opinie
Ale to ogrzewanie podłogowe ma być ogrzewaniem podstawowym? Bo jeśli tak to tylko elektryczne ale trzeba się liczyć z wysokimi rachunkami za prąd. Jeśli nie to wybrałbym wodne, jest dużo tańsze.
Warto też sprawdzić wcześniej, czy dla danego rodzaju podłogi jest możliwe takie lub inne podgrzewanie, można poszukać w internecie albo poradzić się eksperta przed rozpoczęciem prac:)
http://muratordom.pl/tagi/wodne-ogrzewa ... owe,10454/
Obrazek
By kleppa
Ja mam w łazience i sieni w domu ogrzewanie podłogwe elektryczne, jeśli chodzi o funkcjonowanie w sezonie zimowym sprawdza się rewelacyjnie, a nie obserwujemy jakiegoś drastycznego skoku rachunków.
By KasKa
Nie znalazłam wątku na temat tego jakiej firmy rurki wybrać do ogrzewania podłogowego, moglibyście mi coś podpowiedzieć. Kolejne moje pytanie czy używać rurek termozgrzewalnych czy proponujecie jakieś inne rozwiązanie ???
bedobe12 pisze:Ale to ogrzewanie podłogowe ma być ogrzewaniem podstawowym? Bo jeśli tak to tylko elektryczne ale trzeba się liczyć z wysokimi rachunkami za prąd. Jeśli nie to wybrałbym wodne, jest dużo tańsze.

Faktycznie, przy elektrycznym podstawowym wysokie koszta energii to chyba ewidentnie największy minus. Czasem aż można "przysiąść" jak rachunek przychodzi.
By Umer
An elektryczne ogrzewanie warto się zdecydować, jeśli cały dom mamy ogrzewany prądem. Wtedy można pokombinować ze specjalnym piecem, panelami słonecznymi, fotowoltaiką i koszty są mniej więcej takie same jak każdego innego ogrzewania. A jak tylko podłogówka w reszcie mieszkania ogrzewanie wodne z piecem np na gaz, to to się w ogóle nie opłaca.

http://www.budujemydom.pl/kotly-i-podgr ... -jego-wady
Magazyn

Przy transporcie potrzebne będa Ci palety. Wiem te[…]

Montaż drzwi

Najczęściej przy drzwiach lubią psuć się zamki i r[…]

Sofa czy narożnik ?

Ładne sofy i narożniki można znaleźć również w ht[…]

Sprawdź w sieci różne sklepy meblowe, bo tych dzia[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>