FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz pomysł na ogrzewaną podłogę, ale nie wiesz czy się "da"? Na tym forum możesz porozmawiać na ten temat, zadawać pytana i dzielić się Twoimi spostrzeżeniami.
Awatar użytkownika
By Sensei
#3364
Ogrzewanie elektryczne według mnie lepsze jeżeli mówimy już o ogrzewaniu podłogowym. Świetna sprawa i naprawdę duże możliwości. Pod względem kosztów nie powinno być zbyt drogo, szczególnie jeżeli dom jest dobre zaizolowany i nie ma strat ciepła.
By KasKa
#3924
Ogrzewanie elektryczne ma tę przewagę, że nie wymaga całej skomplikowanej instalacji, więc sprawdza się w remontowanych wnętrzach. Podłoga nie wymaga znacznego podnoszenia poziomu, co ma miejsce w przypadku ogrzewania wodnego. To ostatnie jest jednak tańsze w eksploatacji i można zastosować tzw. system mieszany, czyli w połączeniu z kaloryferami. Ja bym się decydowała na wodne.
#5519
Też stawiam na ogrzewanie wodne, a to głównie ze względu na wysokie koszty ogrzewania elektrycznego. Może i jego jego instalacja jest niedroga, ale już użytkowanie tak. A przy ogrzewaniu wodny za pomocą kotła gazowego i instalacja i użytkowanie są w przystępnej cenie.
#5623
Na większych powierzchniach tylko wodne, ale np w łazience rozważyłabym elektryczne. Żeby mozna było je uruchomić także w chłodne dni latem, bez konieczności włączania całej instalacji CO
By Adamss
#13140
Ogrzewanie wodne nie wyklucza wykonanie systemu elektrycznego. Można zamontować sobie zarowno jedno jak i drugie.... Taką hybrydę stosuje się głównie do pomieszczeń newralgicznych, np. w łazience, w której można zapewnić sobie komfort cieplny poza sezonem ( bywają zimne dni wiosna czy jesienia, kiedy niekoniecznie chcemy włączać ogrzewanie na cały dzień, a jednocześnie chcemy mieć ciepło w łazience).

Obecnie dobre promocje na takie grzejniki elektryczne znajdziecie w sklepie PGE:
https://sklep.gkpge.pl/grzejniki-elektryczne

Grzejnik taki można zarówno postawić, jak i powiesić na ścianie.
By Matelo
#13396
Zainteresował mnie niedawno temat ogrzewania nadmuchowego. W sumie w wielu nowoczesnych domach własnie taki system ogrzewania jest montowany. To bardzo duża wygoda i oszczędność. Orientowałem się, ze ta firma http://problast.com.pl/ , zajmuje się montażem takiego ogrzewania. Warto rozważyć taką opcję.
#13792
Z żoną zdecydowaliśmy się na ogrzewanie elektryczne naszego domu z czystej wygody. Chcąc trochę zaoszczędzić na rachunkach, będziemy zakładać instalację fotowoltaiczną. Już wstępnie policzyliśmy sobie na stronie https://pgreen.com.pl/kalkulator-korzysci/ jaką powierzchnię paneli będziemy potrzebować, aby uzyskać tyle energii ile potrzebuje nasze gospodarstwo domowe. Planujemy również starać się o dotację z programu "Mój prąd".
Dodatki do wnętrza

Warto zadbać też o dobre oświetlenie. W https://ww[…]

Wyjątkowa kuchnia

A co myślicie o tego typu tablicach do kuchni - ht[…]

Materac zamiast łóżka

Możecie także zajrzeć do https://room99.pl/ , gdzi[…]

Monitoring

Możecie także sprawdzić tę hurtownię z częściami e[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>