FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz pomysł na ogrzewaną podłogę, ale nie wiesz czy się "da"? Na tym forum możesz porozmawiać na ten temat, zadawać pytana i dzielić się Twoimi spostrzeżeniami.
Awatar użytkownika
By Sensei
Ogrzewanie elektryczne według mnie lepsze jeżeli mówimy już o ogrzewaniu podłogowym. Świetna sprawa i naprawdę duże możliwości. Pod względem kosztów nie powinno być zbyt drogo, szczególnie jeżeli dom jest dobre zaizolowany i nie ma strat ciepła.
By KasKa
Ogrzewanie elektryczne ma tę przewagę, że nie wymaga całej skomplikowanej instalacji, więc sprawdza się w remontowanych wnętrzach. Podłoga nie wymaga znacznego podnoszenia poziomu, co ma miejsce w przypadku ogrzewania wodnego. To ostatnie jest jednak tańsze w eksploatacji i można zastosować tzw. system mieszany, czyli w połączeniu z kaloryferami. Ja bym się decydowała na wodne.
Też stawiam na ogrzewanie wodne, a to głównie ze względu na wysokie koszty ogrzewania elektrycznego. Może i jego jego instalacja jest niedroga, ale już użytkowanie tak. A przy ogrzewaniu wodny za pomocą kotła gazowego i instalacja i użytkowanie są w przystępnej cenie.
Na większych powierzchniach tylko wodne, ale np w łazience rozważyłabym elektryczne. Żeby mozna było je uruchomić także w chłodne dni latem, bez konieczności włączania całej instalacji CO
By Adamss
Ogrzewanie wodne nie wyklucza wykonanie systemu elektrycznego. Można zamontować sobie zarowno jedno jak i drugie.... Taką hybrydę stosuje się głównie do pomieszczeń newralgicznych, np. w łazience, w której można zapewnić sobie komfort cieplny poza sezonem ( bywają zimne dni wiosna czy jesienia, kiedy niekoniecznie chcemy włączać ogrzewanie na cały dzień, a jednocześnie chcemy mieć ciepło w łazience).

Obecnie dobre promocje na takie grzejniki elektryczne znajdziecie w sklepie PGE:
https://sklep.gkpge.pl/grzejniki-elektryczne

Grzejnik taki można zarówno postawić, jak i powiesić na ścianie.
Salon w stylu angielskim

Mi się ogólnie nie podoba styl angielski, ale to j[…]

Meble w stylu angielskim

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>