FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Drewno w łazience, kuchni lub innym wilgotnym miejscu to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrany materiał szybko "wstanie" i będzie do wyrzucenia. Rozmowy na temat doboru odpowiedniego materiału na podłogę, montażu i pielęgnacji.
lutek pisze:Wszystko jest możliwe,aczkolwiek jeśli o mnie chodzi to drewno w łazience średnio mi się podoba. Nie chodzi tutaj o problemy z impregnacją, które na pewno na pewnym etapie sie pojawią ale o sam wyglad łazienki. Wydaje mi się,ze trend drewna w pomieszczeniach łazienkowych powoli odchodzi do lamusa.
Jednym z ciekawszych wzorów mozaiki jest heksagon:
https://www.rawdecor.pl/22-heksagon

Na przykład tutaj:
Obrazek

Bardzo ładnie wygląda taka mozaika. Ale to w sumie forum dla wielbicieli drewna we wnetrzach, więc jeśli ceramika to ta drewnopodobna ;)
Na upartego do tej łazienki też dało by się wstawić drewno i jakoś by wyglądało. :) Dobrze zabezpieczone np. Vidaronem drewno i łazienka z odpowiednią wentylacją da naprawdę trwałe drewno przez wiele lat. Mnie się nie podobają łazienki z motywu jedynie szpitalnej bieli. :)
MarianoItaliano pisze:Witajcie,

Poważnie zastanawiam się nad położeniem parkietu w łazience. Z tego co wyczytałem parkietowa podłoga powinna być olejowana, by drewno nie spuchło. Zastanawia mnie tylko fakt, czy olej faktycznie tak dobrze zabezpiecza powierzchnie, że drewno się nie rozszczelnia i nie powstają szpary?

Czy jeżeli podłoga zostanie mocno zachlapana, to czeka mnie wymiana klepek? Chętnie poczytam wypowiedzi specjalistów. Marzy mi się taki efekt jak widać poniżej.

112035820.jpg

Kwestia odpowieniej izloacji, impregnacji i co najważniejsze, też wykonawcy - jak weźmiesz parkieciarza który nie ogarnia, będzie dramat pełen
bartel pisze:Kluczowe jest zabezpieczenie impregnatem i jeszcze polakierowanie.

I nie tylko, jeszcze trzeba regularnie i bardzo skrupulatnie dbać, czyścić, nie dopuścić do tego, żeby pojawił się jakiś grzyb.
lutek pisze:Wszystko jest możliwe,aczkolwiek jeśli o mnie chodzi to drewno w łazience średnio mi się podoba. Nie chodzi tutaj o problemy z impregnacją, które na pewno na pewnym etapie sie pojawią ale o sam wyglad łazienki. Wydaje mi się,ze trend drewna w pomieszczeniach łazienkowych powoli odchodzi do lamusa.
Jednym z ciekawszych wzorów mozaiki jest heksagon:
https://www.rawdecor.pl/22-heksagon

Na przykład tutaj:
Obrazek

Jakie piękne heksagony! Gdzie takie kupić?
Domelka pisze:
bartel pisze:Kluczowe jest zabezpieczenie impregnatem i jeszcze polakierowanie.

I nie tylko, jeszcze trzeba regularnie i bardzo skrupulatnie dbać, czyścić, nie dopuścić do tego, żeby pojawił się jakiś grzyb.

W wątku drewno egzotyczne kolega/koleżanka Louie napisał/a, że drewno egzotyczne ma dobre właściwości antygrzybiczne. Czy ktoś się może do tego odnieść?

Ja tylko mogę dodać, że błędne jest przekonanie o tym, że drewna egzotycznego nie trzeba zabezpieczać chemią jeśli funkcjonuje właśnie w podobnych warunkach. :)
Nie pamiętam już czy ten. :)

W każdym razie dobrze pomyśleć o zaopatrzeniu się w środki ochrony drewna. :) W łazience to wiadomo jak jest. Pytanie czy wystarczy impregnat czy może lepszy będzie lakier, a pod lakier jeszcze można użyć przecież bejcy, a pośrednio przyda się podkład. :) Strasznie to wszystko skomplikowane. :)

Obecnie mam żaluzje w domu i opcja bardzo wygodna:[…]

Magazyn

Przy transporcie potrzebne będa Ci palety. Wiem te[…]

Montaż drzwi

Najczęściej przy drzwiach lubią psuć się zamki i r[…]

Sofa czy narożnik ?

Ładne sofy i narożniki można znaleźć również w ht[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>