FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Drewno w łazience, kuchni lub innym wilgotnym miejscu to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrany materiał szybko "wstanie" i będzie do wyrzucenia. Rozmowy na temat doboru odpowiedniego materiału na podłogę, montażu i pielęgnacji.
#1592
Witajcie,

Poważnie zastanawiam się nad położeniem parkietu w łazience. Z tego co wyczytałem parkietowa podłoga powinna być olejowana, by drewno nie spuchło. Zastanawia mnie tylko fakt, czy olej faktycznie tak dobrze zabezpiecza powierzchnie, że drewno się nie rozszczelnia i nie powstają szpary?

Czy jeżeli podłoga zostanie mocno zachlapana, to czeka mnie wymiana klepek? Chętnie poczytam wypowiedzi specjalistów. Marzy mi się taki efekt jak widać poniżej.

112035820.jpg
#1645
O ile jeszcze niedawno parkiet w łazience mógł się wydawać niepraktycznym rozwiązaniem, tak teraz można go uznać jako standard wykończenia.
Należy jednak pamiętać, że każde drewno, które będzie poddane częstemu kontaktowi z wodą powinno być lakierowane lub olejowane, właśnie po to, by zapobiec pęcznieniu. Dodatkowo warto pamiętać, że powierzchnia olejowana jest bardziej chropowata niż lakierowana, stąd mniejsze prawdopodobieństwo poślizgnięcia się.
Nie trzeba rezygnować z fajnych pomysłów, bo wydają nie niepraktyczne. Szczególnie dobrze sprawdzą się tu egzotyczne gatunki drewna.
Masz już jakiś na oku?
#1661
Olejowanie drewna skutecznie uchroni je nasiąkaniem. Sama mam drewno w łazience na całej powierzchni podłogi, nie mam z nim problemów. Dwa razy do roku używam oleju do drewna, którzy przy okazji maskuje wszystkie pomniejsze ryski.

Pamiętaj tylko, by kupując olej nie sugerować się niską ceną, a wysoką jakością.
#2065
Parkiet w łazience to jak najbardziej dobry pomysł. Odpowiednio konserwując drewno wytrzyma Ci wiele lat.
Podłoga z drewnem w łazience sprawdzi się idealnie jeśli masz chłodne mieszkanie - płytki dodatkowo ziębią.

Pomysłów na parkiet w łazience jest wiele, jak chociażby ten:
z14658593Q,W-lazience-polozono-parkiet--a-sciany-pomalowano--.jpg
#2507
Wygląda to ciekawie. Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem ale potem zrezygnowałem. Mozna kupić specjalne drewno i odpowiednio je zaimpregnować. Jednak wymaga to pieniędzy.
Jesli chcesz uzyskać podobny efekt to zerknij sobie na płytki Shabby Chic od firmy Tubądzin:
http://www.tubadzin.pl/collection/413 - wygladają praktycznie tak samo jak stare drewno i jednocześnie będą prostsze w doczyszczeniu.
#2522
Do łazienki poleca się olejowac drewno, gdyż wtedy powierzchnia podłogi jest bardziej chropowata i jest mniejsze ryzyko pośliźnięcia się.
Jeśli chodzi o najlepszy rodzaj drewna na łazienkową podłogę to zawsze będą to egzotyki:
Obrazek
#3067
Wbrew pozorom to nie zachlapanie jest największym problemem w łazience. No bo się rozleje i zaraz się wytrze. Największy kłopot jest z wilgocią nieustanną, od której drewno lubi puchnąć lub pleśnieć. Ten sam kłopot dotyczy podłogi jak i mebli.
Jak dobierzesz właściwe drewno i odpowiednio zaimpregnujesz, to będziesz mieć piękną podłogę na lata.
Panele AC5

Nie no ogólnie nie ma jakiś aż takich turbo różnic[…]

listwy przypodłogowe Cezar

Cezar mają dużo plusów, łatwo się montuje i dobrze[…]

No jeśli chodzi o Komfort to oni mają przeróżny p[…]

Coś mi się kojarzy ta firma, z tego co pamiętam pr[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>