FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Drewno w łazience, kuchni lub innym wilgotnym miejscu to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrany materiał szybko "wstanie" i będzie do wyrzucenia. Rozmowy na temat doboru odpowiedniego materiału na podłogę, montażu i pielęgnacji.
Awatar użytkownika
By Kasiula
Witam,
Jestem tu nowy,mam zamiar w kuchni zmienić/wymienić podłogę,mieszkam w starej kamienicy z drewnianą podłogą na której leżą stare panele,kobieta za życzyła sobie terakote.Jaką grubość płyty OSB muszę zastosować żeby mi sie nic nie uginało,pękało??Następnie czy muszę czymś zabezpieczuć(za impregnować )przed położeniem kleju??Jakiego najlepiej kleju użyć do tego(czy pod klej muszę położyć jakąś siatkę)??Czy muszę zostawić przerwę między płytą a ścianą,jak tak to ile mm/cm i czym potem tą lukę wypełnić??
Z góry dziękuje,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By kolorowa
Płyta OSB o grubości minimum 18mm powinna zapewnić stabilność podłoża, ale to zależy od tego w jakim jest obecnie stanie. Gwarancję sztywności zapewni płyta 25mm nawet jeśli nie będzie występowało podparcie na całej powierzchni.

Do klejenia płytek do płyty OSB powinno używać się wysoko elastycznej, cienkowarstwowej zaprawy klejowej.
Przed kładzeniem kleju płyta powinna być przeszlifowana tak aby grunt się lepiej wchłonął.
Oczywiście po szlifowaniu musi być dobrze oczyszczona.
Siatka nie jest konieczna. Ważne jest oby to klej mógł pracować ze względu na możliwość wystąpienia efektu podatności podłoża.

Przy ścianie pozostawiasz szczelinę dylatacyjną i wypełniasz ją albo specjalna taśma, albo ewentualnie wąskim paskiem styropianu.
Awatar użytkownika
By Binek
Ja u siebie dam pełne deskowanie w jedną stronę a OSB te grube w drugą stronę. Nie powinno drgnąć
By break1
A co możecie powiedzieć na temat mocowania i jego późniejszego przełożenia na trwałość całej podłogi? obędzie się bez remontowania i kombinowani po sezonie / dwóch?
By Ewelia
O kurcze ja nawet nie wiedziałam, ze to się tak da :D Podrzućcie jakiś link o kładzeniu płytek na OSB, bardzo mnie ten temat zaciekawił
By Umer
Tu jest fajny art o mocowaniu płytek na OSB co z czym i jak

http://ceresit-pro.pl/ekspert-radzi/pro ... tek-na-osb
Panele AC5

Ogólnie trochę poczytałam o tych klasach ścieralno[…]

FinishParkiet Wrocław

Ogólnie ostatnio coś mi wpadła nazwa właśnie fini[…]

A miał ktoś może doświadczenia z firmą DZIURSKIP?[…]

NMC listwy

Jeśli chodzi o listwy na podobnym poziomie jakości[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,