FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Drewno w łazience, kuchni lub innym wilgotnym miejscu to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrany materiał szybko "wstanie" i będzie do wyrzucenia. Rozmowy na temat doboru odpowiedniego materiału na podłogę, montażu i pielęgnacji.
Awatar użytkownika
By Zendek
#1088
możesz też pomalować zwykłą farbą olejną tylko najpierw dokładnie odkurz balkon żeby żadnych pyłków nie zostało.nie jest to niestety trwałe.a może zwykłe linoleum lub takie maty gumowe?
Awatar użytkownika
By pietruszek
#1113
Firma Twojaplytka.pl powstała w listopadzie 1998 roku. Niespełna 10-letni okres naszej działalności to czas ciągłego rozwoju. Usytuowanie naszej siedziby w pobliżu największych producentów płytek ceramicznych temu rozwojowi cały czas sprzyja. Systematycznie zdobywamy coraz to nowsze segmenty rynku. Proponujemy Państwu w konkurencyjnych cenach płytki podłogowe, płytki łazienkowe Jesteśmy dystrybutorem większości polskich producentów płytek ceramicznych. Cieszymy się dużym zaufaniem u klientów. Każdy zainteresowany naszą ofertą może liczyć na profesjonalną obsługę i szybką realizację.
By JoannaPk
#1275
Posadzkę na balkonie można wyłożyć drewnem. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż płytki, no i oczywiście prezentuje się o niebo lepiej.


Osobiście balkonu nie posiadam, tylko taras, lecz jeżeli miałabym wybierać to zdecydowałabym się na jeden z tych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Wezar
#1288
Przy wykładaniu balkonu drewnem należy jednak pamiętać o cyklicznym olejowaniu desek, aby nie naciągały wilgoci. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwoli to uniknąć kosztownej wymiany drewna. Jednym z lepszych produktów na rynku jest Olej do tarasów Altax. Szukaj w sklepie takiego opakowania:
Obrazek
By JoannaPk
#1289
Zdecydowanie popieram przedmówcę. Odpowiednie zabezpieczenie drewna wystawionego na oddziaływanie warunków atmosferycznych jak woda, wiatr, spadki i wzrosty temperatury jest bardzo ważne. Zanim jednak się do tego zabierzesz, warto poczytać w sieci jak nakładać i rozprowadzać olej. Kilka takich porad znajdziesz tu:
http://muratordom.pl/budowa/podlogi-i-schody/olejowanie-drewna-dobierz-olej-do-podlogi-drewnianej-i-mebli,114_9562.html
http://www.leroymerlin.pl/porady/projekt/podlogi-i-pokrycia-scian/olejowanie-podlogi-drewnianej,e4104,l1438.html
http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3841,olejowanie-drewna-czy-warto
By Wezar
#1427
Nikita pisze:Mieszkam dość wysoko, na ostatnim, trzecim piętrze już kilkanaście lat. Sporo czasu spędzamy na balkonie(duży). Nie bardzo jednak wiem co położyć na podłogę, żeby na boso nie deptać po cemencie. Miałam co prawda chodniczek, ale podczas deszczu długo schnie. Kafelki nie wchodzą w grę, gdyż muszę to zrobić we własnym zakresie.


I jak? Udało się zakończyć zmianę posadzki na balkonie?
Prześlij proszę kilka zdjęć jak to finalnie wyszło. Sam chętnie zamontuje drewno na balkonie i jestem ciekaw jak to by wyszło :)
By LG-LG
#2066
Mixon pisze:A może skusisz się na taki zielony balkon?


Sztuczna trawa na balkonie nie zapowiada się zbyt estetycznie po zimie czy w jesienne dni. Cały kurz, brud i wszystko inne będzie zbierać się we włóknach, a całość z czasem wyblaknie. Lepszym rozwiązaniem jest drewno lub eko-deski.

eko deski.jpg
By Ewelia
#2406
Na balkon można położyć też matę drewnianą, taką z rolki. Uważam, że wygląda to rewelacyjnie. W zeszłym roku nawet w IKEA były takie wykładziny

Obrazek
By KasiaW1984
#2415
A może płyty gumowe? Sa elastyczne i miękkie, a poza tym bardzo trwale i odporne na warunki atmosferyczne, takie jak na przykład wilgoć. No i nie trzeba ich konserwować i bardzo łatwo się je układa, bo bezpośrednio na podłożu
Obrazek
FinishParkiet Wrocław

O to ceikawe rozwiązanie ten finishparkiet :) A to[…]

A to coś nie tak, że MDFy? To chyba są w porządku […]

Tow takim razie jaki typ ogrzewania w bloku będzi[…]

Z tego co wiem to fajny mają wybór w salonie i spo[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>