FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum dotyczące drewnianych schodów w domach, mieszkaniach i biurach. Dyskusje o rodzajach schodów, wyborze odpowiedniego materiału, rodzaju drewna, technikach montażu oraz o tym jak dbać o schody drewniane aby służyły nam jak najdłużej.
By Sylwia
#195
Cześć, w tym roku będę zaczynała budowę domu i zastanawiamy się z mężem na jakie schody wewnętrzne się zdecydować. Nie wiemy jednak czy zdecydować się na schody betonowe obłożone drewnem czy drewniane samonośne. Doradzicie coś w tym temacie?
By XmarekX
#198
Ja postawiłem na schody drewniane samonośne. Uważam, że wygrywają z betonowymi pod względem wyglądu. Konstrukcja wykonana w całości z drewna wygląda nieziemsko, bardzo naturalnie, tradycyjnie. Montaż zajął zaledwie jeden dzień i od razu można było z nich korzystać. Po kilku latach użytkowania nadal cieszą oko.
By Jacobs
#200
Dla mnie drewniane schody są lepsze. Przede wszystkim estetyczne, nadają lekkości pomieszczeniu, dodatkowo są ciepłe, co dla mnie jest bardzo ważne bo uwielbiam chodzić po domu na boso.
By Sylwia
#201
My przy wyborze musimy kierować się także różnicami w cenie, zależy nam na niewygórowanej cenie. Macie jakieś porównanie kosztów?
By Amaro
#202
Ok. Schody drewniane są lżejsze, ale też łatwopalne. Dodatkowo często po kilku latach zaczynają skrzypieć. Poza tym przy niewystarczającej konserwacji mogą zacząć je zjadać robaczki, mogą też popękać o ile drewno nie będzie odpowiednio wysuszone. Ja stawiam na schody wylewane. Mam takie w domu i jestem z nich bardzo zadowolony, jeszcze podczas budowy można było korzystać ze schodów. Jak się orientowałem w cenach to schody wylewane, które będą obłożone drewnem są tańsze niż w całości wykonane z drewna.
By Kaśka
#204
Argument łatwopalności akurat do mnie nie przemawia, betonowe schody obłożone drewnem też się zapalą i po nich nie zejdziesz. Jeżeli chodzi o to, że schody samonośne po kilku latach zaczynają skrzypieć to jest mit, przy dobrym wykonaniu nic nie skrzypi. To samo odnosi się do złej konserwacji i nieodpowiedniego wysuszenia, jedynym warunkiem jest wybór dobrego producenta, który wykonuje solidne schody o odpowiednich parametrach, i wtedy nie musimy się martwić o złą konserwację, a tym bardziej, że coś zacznie skrzypieć.
By KarolinaS
#205
Wiadomo, i jedne i drugie schody mają swoje plusy i minusy, zależy na czym komu bardziej zależy. Ja do swojego domu zdecydowałam się na schody betonowe. Koszty takich schodów są różne, zależą oczywiście od rodzaju drewna jakim chcemy obłożyć stopnie. Moje schody kosztowały 13 500 zł przy czym zarówno stopnice jak i podstopnice są dębowe.
By XmarekX
#206
Ja za moje schody wykonane z jesionu zapłaciłem 10 000 zł i uważam, że są warte tych pieniędzy.
By Jacobs
#207
Ja posiadam schody dębowe samonośne i z tego co pamiętam kosztowały ok. 15 000zł, a i tak słyszałem, że to dobra cena.
By Kaśka
#208
Z tego co wiem, to ceny są różne. Wszystko zależy od rodzaju drewna z jakiego schody są wykonane. Zarówno schody samonośne dębowe jak i betonowe obłożone drewnem dębowym będą droższe niż schody z jesionu, czy obłożone jesionem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Jaki zbiornik na szambo?

To zalezy ile osób mieszka i bedzie korzystać.

Jak rozwijać swój biznes?

Są firmy, które pomagają w rozwoju, między innymi […]

Ogrzewanie elektryczne jest drogie, chyba że oszcz[…]

Projektowanie wnętrz

Na pewno warto sprawdzić ofertę pracowni https[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>