FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum dotyczące drewnianych schodów w domach, mieszkaniach i biurach. Dyskusje o rodzajach schodów, wyborze odpowiedniego materiału, rodzaju drewna, technikach montażu oraz o tym jak dbać o schody drewniane aby służyły nam jak najdłużej.
Awatar użytkownika
By Zendek
Zastanawiamy się nad tym jak rozwiązać problem z wejściem na strych.
Nie są nam tam potrzebne takie normalne schody, więc pomyśleliśmy o czymś takim: http://panmajster.pl/schody-strychowe
Takie teleskopowe wyglądają całkiem solidnie, więc mogłyby się sprawdzić.
Ktoś z was ma coś podobnego u siebie i może powiedzieć jak to się użytkuje?
Awatar użytkownika
By Kasiula
No takie schody teleskopowe na strych jak dla manie są na plus, bo nie zajmują miejsca i nie są wcale takie drogie, a zawsze można używane znaleźć :)
Awatar użytkownika
By bazyl
Najważniejsze, aby projekt był drewniany, takie schody po prostu najlepiej wyglądają, są trwałe i mega pasują do całego pomieszczenia. Ale to też kwestia budżetu i stylu wykonania pozostałych elementów nieruchomości.
Awatar użytkownika
By Binek
Ale dlaczego mają być drewniane jak tu chyba chodzi jedynie o takie teleskopowe, czyli chowane to po co mają być piękne :)
Awatar użytkownika
By diablica
Drewniane schody są najbardziej atrakcyjne z wyglądu. My przynajmniej z mężem zdecydowaliśmy się na drewniane schody w całym domu.
Zlecenie realizowała nam ta firma: http://otoschody.pl/
Z uwagi na to,że zamawialiśmy u nich schody do przedpokoju jak i na strych dostaliśmy nawet niewielki rabat tak więc jak widzicie zamówienie się opłaciło :)
Jestem zadowolony z realizacji. Wszystko wykonane bardzo ładnie, schody z wysokogatunkowego drewna. Cenowo również jak najbardziej ok !
By Mixon
U mnie w domu są schody składane i łączą właśnie korytarz ze strychem. Na strych wchodzimy rzadko (najwcześniej teraz odwiedzimy go na święta, żeby ściągnąć choinkę) i takie zwykłe schody tylko niepotrzebnie zabierałyby miejsce. I szczerze mówiąc dają radę, na początku trochę się martwiłam, że są jakieś takie mało stabilne, ale chyba mi się tylko wydawało.
Załączniki
gotowe_2887.jpg
gotowe_2887.jpg (7.56 KiB) Przejrzano 2068 razy
By MarianoItaliano
Wszystko zależy od obecnego zagospodarowania przestrzeni i wysokości na jakiej masz sufit. Do wyboru masz drewniane lub metalowe.
Oba rozwiązania są trwałe i stosunkowo tanie. W obu przypadkach drabinka będzie praktycznie składana. Osobiście preferowałbym takie rozwiązanie:
schody-strychowe.jpg
By Ewelia
Takie składane schody są super praktyczne, u moich rodziców jest taka drabinka. Ale jeśli się często używa to chyba lepiej, żeby były stabilniejsze stopnie. Takie jak wrzucił MarianiItaliano albo takie:

Obrazek
Dodatki do wnętrza

Moim zdaniem bardzo ciekawym dodatkiem do wnętrza […]

Dekoracje do domu

Dekoracje do domu Na jakie dekoracje stawiacie w s[…]

Też wydaje mi się, że żaluzje odeszły już do lamus[…]

Jestem poważnym biznesmenem i bardzo cenię sobie e[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>