FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Podłogi z drewna, panele podłogowe, czy listwy przypodłogowe często są przedmiotem reklamacji podczas budowy domu lub remontu mieszkania. Powodów do reklamacji jest bardzo wiele, od złego doboru materiału, przez nieodpowiednie przygotowanie pomieszczenia, zbyt dużą wilgotność, nierówne podłoże po ewidentne błędy wykonawcze. Tutaj postaramy się udzielić obiektywnej opinii oraz doradzić co robić dalej.
Awatar użytkownika
By Tymon
Witajcie zastanawiam się czy każda drewniana podłoga do salonu musi skrzypieć? Jak się zabezpieczyć żeby podłoga nie skrzypiała.
Awatar użytkownika
By Nikita
Żadna podłoga nie powinna skrzypieć, co wcale nie znaczy, że tak jest. Czy chodzi o podłogę na legarach?
By JoannaPk
larisa pisze:czy panele podłogowe skrzypią? bo mam zamiar zakupić....
dzięki i pozdrawiam

Panele podłogowe nie skrzypią, tak samo nie skrzypi żadne inne dobrze położone drewno na podłodze. Warto jednak powiedzieć, czemu podłoga skrzypi.
Otóż jeżeli kolejne elementy układanki (w tym przypadku parkiet, deski, panele) będą do siebie idealnie pasować, nie będą miały luzów, a pod nimi użyjemy zalecanych przez producenta materiałów wyrównujących, to podłoga nie ma prawa wydawać żadnych dźwięków.

Warto przed montażem drewna na podłodze poczytać w temacie. Tu znajdziesz obszerne wyjaśnienie tematu:
http://www.epodloga.pl/porady.php?artykul=jak_poradzic_sobie_ze_skrzypiaca_podloga_cz1
By Kate1989
Podłoga w żadnym wypadku nie powinna skrzypieć, dzieje się tak, jak źle jest położona. Niestety, trzeba będzie ją chyba rozmontować i zamontowaćspowrotem
Stalowa hala

Ja miałam do czynienia z firmą, która stanęła na w[…]

Drewniane okna

okna do domu kupowaliśmy na http://www.okna-pasywn[…]

Jak najbardziej polecam taką możliwość. Sam miesz[…]

Oferta firmy KENIO

Oferta jest bardzo fajna :) Nie mysleliście żeby d[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>