FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Podłogi z drewna, panele podłogowe, czy listwy przypodłogowe często są przedmiotem reklamacji podczas budowy domu lub remontu mieszkania. Powodów do reklamacji jest bardzo wiele, od złego doboru materiału, przez nieodpowiednie przygotowanie pomieszczenia, zbyt dużą wilgotność, nierówne podłoże po ewidentne błędy wykonawcze. Tutaj postaramy się udzielić obiektywnej opinii oraz doradzić co robić dalej.
Awatar użytkownika
By Kasiula
#1132
Witam wszystkich mam następujący problem:
Rok temu zakupiłem panele bez klejowe firmy nova floor, po miesiącu przy ścianie zauważyłem że panel na krótkim boku w ogóle nie trzyma. Poradzono mi aby skleić więc to zrobiłem ale okazało się że po kilku następnych miesiącach zaczęły puszczać pióra na krótkim boku na środku przedpokoju (dodam że podłoże kafelki, użyłem foli i podkładu 2mm i według zaleceń producenta zastosowałem dylatacje 1,5cm) zgłosiłem ten fakt w sklepie gdzie panele zostały zakupione i przysłano mi fachowca który po odkręceniu listwy przyściennej stwierdził że reklamacja nie może być uznana gdyż był tu błędny montaż cytuje zostawił pan za małą dylatację przy ścianie która powinna wynosić 1,5 cm a w dniu reklamacji wynosiła 0,5cm. Powiem szczerze z głupiałem, panel nigdzie nie zapiera się o ścianę i na mój chłopski rozum a położyłem trochę podłóg w życiu co by to zmieniło że nawet w dniu reklamacji dylatacja by wynosiła 1,5cm chyba że fachowiec znalazł by inną wymówkę. Radźcie co robić bo panele coraz to w innych miejscach zaczynają się uginać. Czy to że dylatacja po roku czasu jest za mała mogła spowodować pękanie paneli na krótkim boku. Poradźcie co robić i gdzie szukać pomocy?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Binek
#1176
Prawdopodobnie jest to wina dylatacji, panele też w jakiś swój sposób "pracują". Odnośnie reklamacji - to tak jak mówił fachowiec - w takich firmach wszystko musi spełniać normy, nawet reklamacje. Nie było 1,5cm, dlatego tez nie przyjmują reklamacji. Spróbuj zgłosić się jeszcze bezpośrednio do producenta.
Awatar użytkownika
By migotka
#1193
Trzeba zerknac w warunki gwarancji. Ale skoro jest to podłoga pływajaca i dylatacja istnieje to znaczy, że panele nie dotykaja do ściany. Instrukcja montażu novafloor nie mówi o 1,5 cm a minimum o 10 mm http://www.novafloor.pl/instrukcje/inst ... ontazu.pdf. Wspomina tez o nie używaniu młotka i dobijania. Tylko na klik.

Istotne rzeczy są w punkcie 2.2 i 2.7
Awatar użytkownika
By Zorton
#1210
Czytając ten pościk , myślę że poczęści może to być wina wilgotności, (pomieszczenie-podłoże) było 1,5cm dylatacji, jest 0,5cm. ,lub użycia nadmiernej siły w montażu-uszkodzenie wpiórowpustu. Z reklamacją będzie ciężko, już ze względu na luz dylatacyjny, chyba że montaż wykonała firma .
By Kate1989
#2671
Właśnie dlatego lepiej nie bawić się na wszelki wypadek w samodzielne układanie podłóg. Wydaje się łatwe i szybkie, no i tanie, w praktyce często trzeba poprawiać.
By kleppa
#2760
Kate1989 pisze:Właśnie dlatego lepiej nie bawić się na wszelki wypadek w samodzielne układanie podłóg. Wydaje się łatwe i szybkie, no i tanie, w praktyce często trzeba poprawiać.


Ja wychodzę z założenia, ze lepiej nie ryzykować i zlecić pracę fachowcom. Najlepiej firmie, którą znamy i biezremy z polecenia.
By Monka
#3343
Właśnie mówi się, że samemu można panele założyć, ale zawsze co fachowiec to fachowiec i lepiej zaufać komuś, kto ma doświadczenie.
By karol123
#14349
Warto w tej sprawie poszukać też jakiejś pomocy prawnej, dzięki temu będziesz mieć pewność, czy możesz coś w tej sprawie zrobić. Na stronie: https://pirozek.pl jest oferta bardzo dobrej kancelarii adwokackiej znajdującej się w Katowicach, w której przyjmują sami najlepsi adwokaci i prawnicy. Polecam
Cena drewnianych schodów

Najlepiej poszukac jakiegoś lokalnego stolarza. Sa[…]

Wymiana mebli

Przede mną wymiana mebli i zastanawiam się gdzie d[…]

Drzwi wewnętrzne

Rzuć okiem na drzwi wewnętrzne: https://www&#[…]

Drukarnia

A jakie miasto Cię interesuje? Ja ostatnio zamawia[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>