FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Pytania ogólne o tematyce podłóg drewnianych. Rozmowy o wyborze podłogi z naturalnego drewna, rodzajach podłóg drewnianych, parkietach i deskach podłogowych. Jeżeli rozważasz zakup posadzki z drewna lub już ją kupiłeś i masz pytania dotyczące układania to dobrze trafiłeś. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi, ciekawe innspiracje, pytania innych użytkowników i fachowców. Zachęcamy do dyskusji.
By bartosz.sobol
#642
Może nie do końca na temat ponieważ forum kręci się wokół podłóg ale o innych zastosowaniach drewna też warto pogadać. Może macie w swoich domach stoły, krzesła z litego drewna? Może jakaś deska elewacyjna na zewnątrz? A może jakieś wstawki z drewna na ścianie albo modną na przełomie XX/XXI wieku boazerię? Jakieś spostrzeżenia, uwagi czego unikać?
By maciek.janos
#645
Sam miałem boazerię w domu i nawet jeśli wróci do łask to powtórnie się na nią nie zdecyduje. Dwa lata temu robiłem remont w domu. Dawniej montowało się ją na drewnianych listwach (nie wiem jak teraz). Zacząłem ściągać wszystko po 8 latach od montażu i okazało się że pod deskami zrobił się grzyb mimo tego że dom ocieplony od zewnątrz, ogrzewany i wietrzony regularnie.
By llucynka38
#674
Kiedyś, kiedyś mielismy boazerie w domu i według mnie wygląda to słabo. Nigdy więcej takich "ozdób" :D
Awatar użytkownika
By Malinka
#695
Drewno w domu jest ciekawe, pod warunkiem że jest odpowiednio dobrane do całej dekoracji domu. Jak wszystko inne trzeba dobierać dekoracje z głową. Warto poszukać najpierw jakiś ciekawych inspiracji na internecie i dopiero podjąć się realizacji
Obrazek
By bartosz.sobol
#710
Sam przymierzam się do zaadaptowania jednego z pomieszczeń na łazienkę z domową sauną. Ktoś robił coś takiego?

Muszę przyznać że robi ogromne wrażenie.
Obrazek
By maciek.janos
#723
Co prawda nie w domu ale w ogrodzie mam niedawno zakupioną altankę. Pogoda zrobiła się świetna więc została już wypróbowana, a prezentuje się świetnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
By larisa
#777
Moim zdaniem drewno w domu dodaje takiego szyku. Jeżeli tylko odpowiednio dobierzemy każdy element dekoracji to moze się to pięknie prezentować.
By Kassini
#8828
Warto pamiętać, że to jeden z najbardziej naturlnych materiałów, więc dobrz etrzeba to wszystko przemyśleć
By Kasi3k
#9893
Swego czasu miałem boazerie w domu, ale potem ciężko było się jej pozbyć i już raczej na pewno nigdy nie zdecyduję się na boazerię. Co prawda mam jeszcze boazerie w saunie, no ale to wskazane i jest to specjalna boazeria, która jest odporna na wilgoć i działanie wysokim temperatur. Boazerie specjalnie kupowałem w sklepie, który zajmuje się sprzedażą i montażem saun w domach - https://www.saunahome.pl/boazeria-do-sauny-c-18_150.html . Nie była to najtańsza rzecz, ale wolałem na tym nie oszczędzać. Boazeria jest akurat wykonana ze świerku skandynawskiego.

Z drewna w domu mam jeszcze najzwyklejszy parkiet,a na zewnątrz mam meble ogrodowe (stół i kilka krzeseł).
By leszek
#10213
Drewno zawsze będzie ponadczasowe i modne, dlatego warto w nie zainwestować. My zdecydowaliśmy się na piękną drewnianą podłogę w domu z postarzanych desek, aby nadać wnętrzu charakteru. A wy co o nich myślicie deska-podlogowa.eu
Nasze ogrody

W każdym ogrodzie powinna znaleźć się lampa. Duży […]

Taka drabinka gimnastyczna to świetne rozwiązanie […]

Wszystko zależy od możliwości finansowych i to czy[…]

Projekt domu

Na tym etapie warto zastanowić się nad rodzajem og[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>