FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Pytania ogólne o tematyce podłóg drewnianych. Rozmowy o wyborze podłogi z naturalnego drewna, rodzajach podłóg drewnianych, parkietach i deskach podłogowych. Jeżeli rozważasz zakup posadzki z drewna lub już ją kupiłeś i masz pytania dotyczące układania to dobrze trafiłeś. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi, ciekawe innspiracje, pytania innych użytkowników i fachowców. Zachęcamy do dyskusji.
Podobnie jest z wytrzymałością niektórych parkietów, a może raczej lakierów do parkietu. Spójrzcie po jakimś czasie na klepki które znajdują się przy oknie na balkon albo taras. W tym miejscu parkiet jest narażony na duże nasłonecznienie i różnicę temperatur. Efekt może być taki:
Obrazek
Awatar użytkownika
By larisa
Ja bym się nie zastanawiała. Jak dla mnie tylko i wyłącznie drewno. Oczywiście dobrej jakości. Zauważ, że panele jak się uszkodzą, to właściwie nie ma opcji naprawy, a drewno zawsze można po jakimś czasie przecyklinować, przy okazji zmienić kolor podłogi. Bardzo spodobała mi się akacja w kolorze cognac.
Obrazek
By Ewelia
Panele są tylko pozornie tańsze. Jak się zniszczą to trzeba je całkowicie wymienić a parkiet i inne rodzaje drewnianej podłogi można odnawiać w nieskończoność.

Nawet taka stara ze szparami wygląda świetnie, czego nie można powiedzieć o starych, zniszczonych panelach
Obrazek
Deski podłogowe czy drewniany parkiet to dużo lepsza inwestycja, ponieważ gdy stracą swój pierwotny wygląd można je za każdym razem cyklinować i będą wyglądały jak nowe. Jeśli panele podłogowe się zniszczą, to nadają się wyłącznie do wymiany. A poza tym drewno jest po prostu piękne
Obrazek
By bedobe12
Jeśli jest problem z finansami to panele będą ok, można wybrać naprawdę ładne. Natomiast jeśli finanse nie stanowią kłopotu to tylko drewno. Lepsze pod każdym względem :)

Obrazek
By Lawenda
No niestety, ale panele są miej wytrzymałe, niż drewno. Chociaż oczywiście te pierwsze są piękne i znaaaacznie tańsze, ale drewno to najczęściej inwestycja na dwadzieścia, trzydzieści lat... albo aż ci się nie znudzi.
By kleppa
Jak się zastosuje dobry impregnat, nie ma mowy żeby woda stanowiła jakieś większe zagrożenie. A że opcji na tynku mamy teraz mnóstwo, łatwo się zabezpieczyć przed takim obrazkiem jak powyżej.
Dobre panele, czyli o wysokiej klasie ścieralności i odpowiedniej gęstości, odpowiednio położone, od sprawdzonego producenta, powinny też się sprawdzić i nie powinny być problemem, nie powinny także poddać się wodzie. Zwłaszcza, jeżeli będziesz pilnować, żeby wycierać całą wychlapaną wodę na bieżąco.
By Umer
Ja jestem za panelami bo o drewno trzeba się troszczyć. Odpowiednio pielęgnować, nie chodzić w buciorach czy w szpilkach. Panele są bardziej "user friendly", choć rzeczywiście brak im klasy i elegancji parkietu
By Jane Doe
Można położyć trwałe panele i nietrwałe drewno (np sosnowe deski zabezpieczone ekologicznym lakierem). Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać i od stanu portfela. jak chcemy mieć "na zawsze" to tylko kamień lub ceramika ;)
Prezenet ślubny?

Myślę, ze jeśli chodzi o prezent ślubny, to najbez[…]

Ogrzewaie domu

Najlepszym sposobem ogrzewania domu jest moim zdan[…]

Tłumaczenia z hebrajskiego

mam do przetłumaczenia dokumenty które sa po hebra[…]

jakie części do samochodu

jakie kupiliscie ostatnio cześci do samochodu ? Bo[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>