FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Pytania ogólne o tematyce podłóg drewnianych. Rozmowy o wyborze podłogi z naturalnego drewna, rodzajach podłóg drewnianych, parkietach i deskach podłogowych. Jeżeli rozważasz zakup posadzki z drewna lub już ją kupiłeś i masz pytania dotyczące układania to dobrze trafiłeś. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi, ciekawe innspiracje, pytania innych użytkowników i fachowców. Zachęcamy do dyskusji.
By Baśka
Czytam sobie forum i czytam i doceniam fascynatów naturalnego drewna... Chociaż, przyznaje, nie rozumiem. Nie lepiej wybrać tanie, równie cudne, drewnopodobne panele?
By Maciekwawa
Pytanie wydaje się być retoryczne. Drewno jest trwałe, solidne, pięknie wygląda. Panele podłogowe nie zastąpią nigdy naturalnych desek podłogowych.
Zgadzam się. Kiedy urządzaliśmy się, to też na początku szkoda nam było trochę pieniędzy i kupiliśmy panele. Po kilku latach wyglądały strasznie.
By Maciekwawa
Dokładnie, nie wspominam już o tym, że o jakości paneli podłogowych przekonasz się już podczas ich montażu. Aż strach pomyśleć z czego są zrobione ;)
By Zibi
Ja wam polecam takie panele drewniane Finishparkiet. Uważam, że to świetny kompromis pomiędzy drewnianą podłogą z litego drewna a sztucznymi panelami. Mam u siebie taką podłogę (Finishparkiet Dąd Natura) już od 5 lat i wygląda pięknie. Nie rozsycha się, nie paczy, po prostu leży i ładnie sobie wygląda:)
By Bunia
Zdecydowanie podłoga drewniana... Panele są słabej jakości, szybko się psują np od wody podczas mycia.
Ja mam panele w mieszkaniu niby najwyższa klasa a po roku użytkowania do niczego się nie nadają :/ W niektórych miejscach się uniosły, mają jakieś dziwne wybrzuszenia i są przerwy na kilka milimetrów między nimi.
Po nowym roku chcę je wymienić na drewno.
By stokrota
Parkiet zdecydowanie i do tego białe listwy. Dużo lepiej to będzie wyglądać. Podobają mi się całe białe wnętrza- światło ładnie się rozprasza i wyglądają na większe niż są. Takie wnętrze jak to na zdjęciu by mi się marzyło.
b1ae8952b864ea9f8d0273ea29baabe4.jpg
By llucynka38
Biała podłoga drewniana ładnie wyglada ale na zdjęciu. Będzie się strasZnie kurzyć i niszczyć wg mnie. Brązowe i ciemnobrązowe odcienie są najbardziej praktyczne i bardziej eleganckie. ja zawsze będę wybierać podłogi od paneli. Warto zainwestować kilkaset złotych więcej, ale mieć trwałą podłogę przez 15 czy nawet 20 lat niż wymieniać cały czas. Moja podłoga kupowana i kładziona ( przez firmę Edal) ma już ponad 4 lata i wygląda jakbyśmy ją dopiero położyli
To że szybciej się je kładzie nie znaczy że są lepsze. Tylko koszty przemawiają na korzyść paneli. Wytrzymałość już nie.

Prosty przykład gdy zamoknie Ci podłoga.
Obrazek

Dobrze polakierowane drewno naturalne nie sprawi takiej przykrej niespodzianki.
wnętrza domów kraków

hej, interesuje mnie jak wyglądają wnętrza domó[…]

no nie wiem ja oglądałam filmy na yt ale ostateczn[…]

Szare panele podłogowe

ja jestem podobnego zdania, jakość w przypadku pod[…]

witajcie, czy może ktoś z użytkowników forum ma do[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>