FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Pytania ogólne o tematyce podłóg drewnianych. Rozmowy o wyborze podłogi z naturalnego drewna, rodzajach podłóg drewnianych, parkietach i deskach podłogowych. Jeżeli rozważasz zakup posadzki z drewna lub już ją kupiłeś i masz pytania dotyczące układania to dobrze trafiłeś. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi, ciekawe innspiracje, pytania innych użytkowników i fachowców. Zachęcamy do dyskusji.
By sztatat
pleksix pisze:
leoniadka pisze:
Ewelia pisze:Tak naprawdę to zależy czego oczekujesz. Jeśli am być jedna podłoga w całym pomieszczeniu bez "stref" to chyba najpraktyczniejsze będą płytki drewnopodobne + podłogówka albo panele o wysokiej klasie ścieralności. W przedpokoju odpadają miększe panele. w salonie raczej słabo sprawdzi się gres a parkiet w ciągu komunikacyjnym to też raczej ryzykowne rozwiązanie.

Parkiet w ciągu komunikacyjnym będzie narażony na to, że szybko może byc podatny na róznego rodzaju oznaki użytkowania. Nie polecam

Ale przecież logiczne, że parkiet się po prostu zużywa od tego, że sie po nim chodzi, więc skąd zdziwienie?

Chyba nie tylko parkiet ;)
Ale imo bez sensu jest układać miękką, wrażliwą podłogę w miejscu, gdzie z góry wiadomo, że zaraz się zniszczy
By sztatat
Dokładnie. Dla mnie bez sensu kłaść na przykład parkiet na wysoki połysk od wejścia i potem się spinac jak ktoś wejdzie w brudnych, ubłoconych butach
MonikaMarkiewicz pisze:Jaka podłoga do salonu i do przedpokoju najlepsza? Szukam czegoś c będzie sie sprawdza w tych pomieszczeniach, a w planach mam jeden odcień jaki ciemniejszy kupić, żeby zrobić takie przedłużenie bez progów.

Jak dobry podkład zrobisz, to i panele dadzą radę na luzie i masz na kilka lat spokój.
Ewelia pisze:Tak naprawdę to zależy czego oczekujesz. Jeśli am być jedna podłoga w całym pomieszczeniu bez "stref" to chyba najpraktyczniejsze będą płytki drewnopodobne + podłogówka albo panele o wysokiej klasie ścieralności. W przedpokoju odpadają miększe panele. w salonie raczej słabo sprawdzi się gres a parkiet w ciągu komunikacyjnym to też raczej ryzykowne rozwiązanie.

A jak z trwałością tego typu płytek, czsy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Jeśli kuchnia jest nowoczesna oraz prosta, możesz […]

Rolety w Lublinie

Polecam tę firme: https://lublinrolety.pl[…]

Aranżacja mieszkania w stylu Boho?

A czym taki styl się wyróżnia? Kojarzy mi się ja[…]

Po tych wszystkich opiniach to chyba sama się na Q[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>