FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Pytania ogólne o tematyce podłóg drewnianych. Rozmowy o wyborze podłogi z naturalnego drewna, rodzajach podłóg drewnianych, parkietach i deskach podłogowych. Jeżeli rozważasz zakup posadzki z drewna lub już ją kupiłeś i masz pytania dotyczące układania to dobrze trafiłeś. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi, ciekawe innspiracje, pytania innych użytkowników i fachowców. Zachęcamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
By bazyl
Witam, chcę kupić podłogę drewnianą. Czytałem sporo pozytywnych opinii o drewnie egzotycznym - czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Zauważyłem, że jest trochę droższe od np. dębu. No właśnie i który gatunek najlepiej wybrać i o co pytać sprzedawców? Osobiście podoba mi się merbau. Czy egzotyki trzeba jakoś szczególnie traktować?
Awatar użytkownika
By romaco
wg mnie muisz zacząć od odpowiedzi na pytanie co Ci się podba, jak coś się podoba to potem werfyfikować czy jest dobre czy nie, bo inaczej przy tej różnorodności gatunków musiałbyć zrobić doktorat..
Awatar użytkownika
By tristan
Od parkietu dębowego to faktycznie merbau jest droższy, ale od deski dębowej to już nie :D
I na pewno jest od niej twardszy
Awatar użytkownika
By migotka
moim zdaniem pod kątem codziennego użytkowania w domu twardość drewna nie jest aż tak kluczowa, owszem ważna ale liczy się także sposób wykończenia powierzchni a także usłojenie, co z tego że merbau jest twardszy od dęba jak rysy widać na nim dużo wyraźniej
Awatar użytkownika
By Zorton
Podobają mi się podłogi ciemne - i taką podłogę chcę kupić. Faktycznie wszędzie pisza ze egzotyki są twarde, więc myslałem, żę się mniej rysuja.. Co w takim razie polecacie z ciemnych, klimatycznych podłog do salonu?
By Klaudia.E
Może drewno egzotyczne merbau? Wytrzymałe, eleganckie, ciemne, klimatyczne... wszystko na raz:) Uwielbiam ten jego czerwonawy odcień. Obrazek
By kledbud
romaco pisze:wg mnie muisz zacząć od odpowiedzi na pytanie co Ci się podba, jak coś się podoba to potem werfyfikować czy jest dobre czy nie, bo inaczej przy tej różnorodności gatunków musiałbyć zrobić doktorat..

Hehe, dobre porównanie z tym doktoratem, Zgadzam się jednak,, warto na początek dobrze się zastanowić, co konkretnie najbardziej odpowiada Twoim gustom.
By Klaudia.E
Gusty gustami, ale mi wydaje się, że w przypadku drewna znaczenie ma też trwałość. A drewno egzotyczne ma ją wyższą. Na dodatek niektóre rodzaje mogą być kładzione nawet w łazience, nic się z nimi nie dzieje. Może warto się skusić:)
By pleksix
tristan pisze:Od parkietu dębowego to faktycznie merbau jest droższy, ale od deski dębowej to już nie :D
I na pewno jest od niej twardszy

Tak, choć teraz tak naprawde te różnice cenowe zaczynają się zacierać, to chyba kwestia rosnącej konkurencyjności w branży
Projekt domu

Na tym etapie warto zastanowić się nad rodzajem og[…]

Magazyn

Jezeli potrzebujesz dobrych palet to popatrz sobie[…]

Drzwi wejściowe

Przy wyborze drzwi zewnętrznych należy rozważyć ni[…]

Drewniane okna

Faktycznie rolety sprawdzą się tutaj doskonale. Zr[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>