FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Pytania ogólne o tematyce podłóg drewnianych. Rozmowy o wyborze podłogi z naturalnego drewna, rodzajach podłóg drewnianych, parkietach i deskach podłogowych. Jeżeli rozważasz zakup posadzki z drewna lub już ją kupiłeś i masz pytania dotyczące układania to dobrze trafiłeś. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi, ciekawe innspiracje, pytania innych użytkowników i fachowców. Zachęcamy do dyskusji.
By Meg Doe
Kot niekoniecznie porysuje podłogę... Chowa raczej pazury, problem pojawi się dopiero, kiedy nie masz drapaka. Bardziej zagrożone są meble. Mam kota, rys na panelach nie widać żadnych, większy problem z tym, że włosy wchodzą w dywan;) Ryzyko porysowania jest niewielkie, chociaż jeśli naprawdę boisz się porysowania, najlepsza pewno będzie twarda, drewniana.
By bracki
Ewelia pisze:Ja mam dwa koty i dwulatka, ale na panelach i na parkiecie są rysy tylko od przesuwanych mebli. Parkiet ogólnie jest w gorszym stanie niż moje v5. ogólnie najtrwalsze będą płytki ;=

No dobra, ale płytki niestety nie dają takiego ciepła jak ma tomiejsce przy drewnianej podłodze.
By Kasp
Zarysowania na podłodze jak w domu jest zwierzak będą zawsze- dobrze zabezpieczyć podłogę, ale też pamiętać, ze nie nauczymy zwierzęcia chodzenia "na paluszkach" :D
By Kassini
MonikaMarkiewicz pisze:Mi się wydaje, ze kot czy pies raczej nie wadzi w tym, żeby wybrac podłogę drewnianą. Siostra ma deskę z baltic wood już chyba coś ok 3 lat, ma małego ipeska teraz kota wcześniej mieli i podłoga cały czas bardzo ładnie wygląda.

Wadzić nie wadzi, w sumie to też zależy od rasy - u psów, bo duże psy mają tendencję do bardziej silnego "oddziaływania" na panele.
By thajski
kolorowa pisze:Wiecie może jaką wybrać podłogę aby ustrzec się zarysowań od pazurków kocich. Mieszkałem w kilku mieszkaniach i każdej podłodze pazurki w końcu dawały radę. Prawdopodobnie były to najtańsze panele ale nie chciałbym ryzykować kupujac drogą podłogę, która nie zda egzaminu.

Na kocie pazuty nie ma metody, niektóre koty są mniej inne barziej drapiące.
By Sabanek
u mnie w domu nie mam problemow z niszczeniem mebli czy podlog przez koty, miedzy innymi dlatego ze dziala u nas dyfuzor pet remedy od vetexpert na stres i nerwy oraz obcinam regularnie pazury
By Kassini
KasiaW1984 pisze:Przy kocie można zdecydować się na panele, ale te dobrej jakości czyli posiadające klasę ścieralności co najmniej A3 lub A4

Duże znaczenie ma też fakt, że nie każdy kot w domu zawsze musi powodować jakieś zniszczenia podłogowe.
By thajski
MonikaMarkiewicz pisze:Mi się wydaje, ze kot czy pies raczej nie wadzi w tym, żeby wybrac podłogę drewnianą. Siostra ma deskę z baltic wood już chyba coś ok 3 lat, ma małego ipeska teraz kota wcześniej mieli i podłoga cały czas bardzo ładnie wygląda.

No bo przecież naprawdę nie zawsze zwierzak będzie to niszczyć.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Prezenet ślubny?

Myślę, ze jeśli chodzi o prezent ślubny, to najbez[…]

Ogrzewaie domu

Najlepszym sposobem ogrzewania domu jest moim zdan[…]

Tłumaczenia z hebrajskiego

mam do przetłumaczenia dokumenty które sa po hebra[…]