FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Pytania ogólne o tematyce podłóg drewnianych. Rozmowy o wyborze podłogi z naturalnego drewna, rodzajach podłóg drewnianych, parkietach i deskach podłogowych. Jeżeli rozważasz zakup posadzki z drewna lub już ją kupiłeś i masz pytania dotyczące układania to dobrze trafiłeś. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi, ciekawe innspiracje, pytania innych użytkowników i fachowców. Zachęcamy do dyskusji.
#5050
Witam, parkiet deska lita, jesion thermo, kolor bursztyn alabaster (jasny), producent parkiet jabłoński. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ parkiet na czas prac wykończeniowych częściowo zabezpieczyłem papierem falistym. Ów papier leżał sobie dwa miesiące i niestety słońce zrobiło swoje. W miejscach gdzie papier nie był położony, parkiet od słońca pojaśniał, natomiast pod papierem gdzie UV nie dochodziło kolor się nie zmienił. Wygląda to źle, ciemne symetryczne plamy na tle jaśniejszej połaci parkietu. Producent nieco mnie uspokoił, stwierdził, że do miesiąca kolor się wyrówna i nie będzie śladu!. Lecz ja nadal jestem zmartwiony. Proszę o odpowiedź, czy mam się czym martwić? czy z czasem się kolor wyrówna i nie będzie śladu? :)
#9260
Mam dokładnie ten sam problem z nowym jesionowym tradycyjnym w jodełkę parkietem. Wszyscy zachwycają sie parkietem, ale nie wiedzą, że Słonce odbarwiło miejsca nie zabezpieczone. Jeszcze nie ściągałam papieru, Prace wykończeniowe trwają (szafa, zabudowa przedpokoju). Boję się co zobaczę. Parkieciarze pocieszają, że z czasem kolor się wyrówna.
Jak u ciebie wygląda parkiet po roku?
Kolor wyrównał się ?
Jestem zła na swoich fachowców, bo widzieli w jaki sposób zabezpieczyłam parkiet. kładli listwy i zaglądali bo mają 3 raz malować. ale po wyjściu wszystkich fachowców. Może lepiej cyklinować nowy parkiet? Listwy białe wysokie trzeba byłoby zrywać. Koszty. Koszty. Metrów jest sporo.
Boje się ze zimą słonce nie da rady wyrównać koloru. A latem? Nie wiem? Taki piękny parkiet - szkoda.
Czas pokaże. Odezwę się po roku.
Plakaty na ściane

u syna mam fototapetę i wygląda super, szczególnie[…]

Aranżacja łazienki

Z tymi remontami i aranżacjami to zawsze jest masa[…]

mieszkanie od dewelopera wrocław wydaje się rozs[…]

jak układać panele podłogowe?

Montaż podłogi to jedno, ale jeszcze trzeba to cud[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>