Warto wiedzieć

forum o podłogach drewnianych i listwach

Zupełnie niesłusznie boazerię angielską zwykliśmy kojarzyć z luksusem Zachodu sprzed co najmniej kilku dekad. Dziś wraca ona do łask. Coraz chętniej sięgamy po nią zarówno w domach, apartamentach, jak i w mniejszych mieszkaniach.

Atutów boazerii angielskiej jest wiele – od typowo estetycznych, związanych z wyglądem wnętrza, po te bardzo praktyczne.

Boazeria angielska (inaczej boazeria panelowa) dodaje wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Zależnie od wybranej kolorystyki może albo harmonijnie przedłużać przestrzeń posadzki lub ściany, albo stanowić ciekawy kontrast. Przy wyborze szczegółowych rozwiązań warto pamiętać, by wzór i żłobienia boazerii dostosować do całego wnętrza i jego wystroju. Im pomieszczenie większe, na tym większą swobodę możemy sobie pozwolić. Podobnie, im więcej detali, bibelotów i wzorów planujemy rozmieścić we wnętrzu, tym bardziej surowy wygląd powinna mieć nasza boazeria.

 

Także wysokość boazerii może zależeć od nas. Biorąc pod uwagę fakt, że poza estetycznym wymiarem, boazeria angielska jest też rozwiązaniem praktycznym, przemyślmy jaka wysokość będzie dla nas optymalna. Zbyt niska boazeria może niedostatecznie osłonić ścianę przed urazami mechanicznymi (szczególnie wzdłuż schodów, w przedsionku lub w przedpokoju). Zbyt wysoka z kolei przytłoczy swoim rozmiarem.

Tradycyjna boazeria angielska była drewniana. Dziś doskonałym rozwiązaniem okazuje się wykonanie wszystkich jej elementów w technice MDF i wykończenie jej farbami podkładowymi. Listwy przypodłogowe MDF dopełniają dzieła. Całość wygląda wówczas wyjątkowo harmonijnie i przemyślanie.

 

Boazeria angielska wykonana w technice MDF to świetne rozwiązanie także dla wnętrz narażonych na wilgoć i zmienne wartości temperatury. Łazienka, czy kuchnia w stylu angielskim lub amerykańskim bez elementów boazerii? Niemożliwe! Warto poeksperymentować. Dodatkowo za wykorzystaniem wilgociodpornej boazerii angielskiej MDF w łazience opowiada się łatwość utrzymania czystości.

 

Dzięki stonowaniu i łagodnej estetyce boazerii angielskiej, możemy sobie pozwolić na nieco ekstrawagancji na ścianie. Gładką, na przykład białą boazerię, warto skontrastować z kwiecistą, kraciastą lub pasiastą tapetą. W razie potrzeby górną część ściany łatwo poddamy zmianie.

 

Boazeria angielska jest doskonałym rozwiązaniem na każdy rodzaj ściany. Jej wykonawstwo obejmuje wszystkie załamania i wykończenia ścian. Sama zaś boazeria doda elegancji i wytworności. Ociepli każde wnętrze – nawet to surowe i nowoczesne.

Boazeria angielska

Boazeria angielska MDF, zwana także boazerią panelową lub płycinową, nadaje pomieszczeniu eleganckiego wyglądu, ociepla wnętrze. Boazeria angielska pasuje zarówno do klasycznych wnętrz jak i tych bardziej nowoczesnych. Jest idealnym urozmaiceniem ścian w salonach, łazienkach, gabinetach, a nawet na klatkach schodowych, dodatkowo chroni ściany przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem.

Nasza boazeria płycinowa wykonana jest z płyty MDF wilgocioodpornej. Dzięki jej zwiększonej wytrzymałości na wilgoć, można bez obaw zastosować ją w łazience, dodatkowo utrzymanie boazerii w czystości jest znacznie łatwiejsze, wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką.  

Elementy boazerii wykonane są zgodnie z indywidualnym projektem uwzględniającym wszelkie załamania ścian. Wykonujemy również boazerię na klatkę schodową.

Więcej

Boazeria angielska  Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów